Telefon Numarasına Para Gönderme

Binlerce kişinin aklına takılan cebe para gönderme ya da telefon numarasına para gönderme başlıklı konumuzda sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

Bir diğer adı ile cebe havale işlemi yanına cüzdan almayı unutanlar ve anında paraya ihtiyacı olan kişiler tarafından kullanılır. Dışarıdayken sadece telefonunuz yanınızdaysa yakın bir kişiyi arayarak cep telefonunuza para göndermesini isteyebilirsiniz. Üstelik yapılacak işlemler çok basit olup saniyeler içerisinde size gönderilen parayı ATM’lerden çekebilmektesiniz. Tamamen güvenli olan ve komisyon oranları düşük olan bir sistemdir. Üstelik bazı bankaların düzenlediği promosyonlar ile bu komisyon ücreti alınmamaktadır. Telefon numarasına para gönderme işlemini internet bankacılığı, mobil bankacılık ile yapabilirsiniz. ATM yardımı ile de cebe havale işlemleri tamamlanabilmektedir. Telefon numarasına nasıl para gönderilir konusunda tüm meraklarınızı bu konu altında giderebilirsiniz.

Telefon Numarasına Para Nasıl Gönderilir?

Bu seçenek bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Fakat genel olarak bankaların internet veya mobil şubelerinden transferler sekmesi adı altında gerçekleşir. Başka alıcı seçeneğini işaretleyerek cep telefonuna transfer butonuna tıklamalısınız. Gelecek ekranda yine tüm bankalarda değişik prosedürler uygulanmaktadır. Örnek verecek olursak İş bankasından para gönderirken, alıcı kişinin hem T.C kimlik numarası hem de telefon numarası istenmektedir. Fakat aynı işlemi TEB bankasından yapacak kişilerden sadece cep telefonu numarası bilgisi istenmektedir. Bu noktada alıcı kişiyle iletişimde olmanız faydalı olacaktır.

Cebe Havale Limitleri Nedir?

Tek seferde yapacağınız işlemler için en az 20 TL para gönderimi yapabilirsiniz. En fazla ise 1000 TL’yi bulmaktadır bu tutar. Fakat çoğu banka bu işlemi haftada 4 kez yapmanıza olanak sağlar. Yani maksimum olarak 4 kere 1000 TL parayı 1 hafta içerisinde gönderebilirsiniz. Bu da bir haftalık toplam tutar için 4000 TL olmaktadır. Komisyon ücreti bankadan bankaya değiştiği gibi en fazla 3-4 TL’lik düşük paralar talep edilmektedir. Zor durumda kalanlar için bu miktar bir hiçtir.

Cebe Gelen Havale Parası Nasıl Çekilir?

Telefon numaranıza gelen havaleyi çekmek için ilgili bankanın ATM’sine gitmeniz gerekmektedir. Telefona yapılan havalelerde alıcı kişiye bir SMS iletilir. Bu SMS’in iletilmesinden sonra 24 saat içinde parayı çekmesi gerekir. Aksi takdirde para göndericinin hesabına geri iade edilecektir. Çekmek için kartsız işlem olarak giriş tuşuna basarak para çekme bölümüne girilmelidir. Seçenekler arasında cebe gelen parayı çekme seçilerek işlemlere devam edilir. Burada alıcıdan T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası istenir. Aynı şekilde üst tarafta belirttiğimiz gelen SMS içerisindeki kod istenir. Tüm bu bilgiler girildikten sonra cebinize gelen havaleyi hızlı bir şekilde çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.