Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Borçlarının çarpıklığını bir araya getirerek tek bir çatı altında toplamak isteyenlerin araştırdığı en önemli konu borç kapama kredisi veren bankalar konusudur.

Kredi nedir?
Bilindiği üzere bankaların müşteri çeken en önemli özelliklerinden biri kredi işlemidir. Kredi, ihtiyaç sahiplerine belli bir süreliğine, düzenlenmiş ödeme şekilleri ile verilen ve bunun karşılığında ücretlere tabi tutulan bir tür banka hizmetine denir. Satın alma gücünü de ifade eder. Öyle ki nakdi olarak değil aynı zamanda gayri nakdi olarak da verilir. Kredi bankacılık hizmetinde önemli bir yer edinmiştir. Bankalar herkese kredi imkanı tanımaz. Güvendiği, riski olmayan ya da riski az olan müşterilere vermeyi tercih eder. Bu nedenle bankaların incelediği belli başlı faktörleri vardır. En önemli faktörleri gelir düzeyleri ve kredi notları yer alır. Kredinin bir çok yönü ve çeşitliliği vardır. Bunlardan merak edilen bir konuyu açıklayalım.
Borç kapatma kredisi veren bankalar hangileridir?
Bilindiği üzere bankaların bir çok avantaj ve kampanyaları bulunuyor. Bunların dışında insanlara kolaylık açısından kredi imkanı sağlayabiliyorlar. Kredilerin geri ödemede belli bir süresinin olması insanlara cazip gelen en iyi yönlerinden biri oluyor. Öyle ki hayat bu değişik koşullar insanların önüne çıkabiliyor. Kredi çekip işini görüp de rahatlıkla ödemesini yapanların yanında, işlerinin umdukları gibi gitmediği durumlarda olabiliyor. Olumsuz bir durumun oluşmasında kredi borcu ya da kredi kartı ekstresi ödenmediğinde borç sürekli artarak ödeme sıkıntıları yaşanabiliyor. Hatta ödeme yapılmadığı taktirde icralık olunabiliyor. Aynı zamanda banka sürekli müşteriyi arayarak ödeme yapmaları hakkında bilgilendiriyor. Bu durumda psikolojik olarak kötü etkilere sebep olabiliyor. Kredi alırken en başta belge ve bazı şartları kabul ettiğinizden bankanın elinde bazı yetkilerin kabulünü onaylamış oluyorsunuz. Bankada ödeme yapılmadığı taktirde bu yetkileri devreye sokmaktadır. Fakat banka bir insiyatif kullanarak borcunuzu ödemeniz için ek süre tanıyabiliyor. Bu ek sürede de ödeme yapmazsanız icraya kadar gidebiliyorsunuz. Bu bağlamda bankalar müşterinin icra takibinde olmamalarını, borcun icra marifeti ile tahsilatının gerçekleşmesinin önüne geçilmesi amacı ile borç yapılandırma kredileri vermeyi uygun görmüşlerdir. Bu durumda hangi bankalar yardımcı oluyor, hangi bankalar bu kredi imkanını sunuyor derseniz, yazımızı okuyabilirsiniz.
Borç kapatma kredisi verilen bankalar;
– Ziraat bankası
– Vakıf bank
– Halk bank
– QNB Finans bank
– Deniz bank
– Şeker bank
– Akbank
– TEB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.