3 Ay Sigortası Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangi Şartlarda Destek Sağlıyorlar?

  • Kredi

3 Ay Sigortası Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangi Şartlarda Destek Sağlıyorlar?

3 aylık sigortası olanlara kredi veren bankaların çalışma koşulları binlerce kişi tarafından merak edilip gelişmeler hakkında bilgi alınmak istenen bir konudur. Kredi çekmek uzun yıllardır hayatımızda olan bir kavramdır. Genel anlamda dünyanın her yerinde kullanılan bu bankacılık hizmeti milyonlar kişinin nakit sorunun çözmüştür. Ancak zaman ilerledikçe herkesin ev alma, evlenme, okul ve diğer ihtiyaçları için daha fazla bankalarla çalışmak zorunda kaldığı bir gerçektir. Daha önceden bankalar çok rahat şekilde ödemeler yapmaktaydı fakat geri ödeme sorunları artık kontrol çıkmış durumda. Zaman ilerledikçe kullanılan paralar için anlaşmalara uyulmaması bankaların ödemelerini daha dikkatli yapmasına vesile oldu. Bunun içinde özellikle sigorta ve kredi notuna son derece önem verilmektedir.

Normal şartlara sahip vatandaşlar bile kredi notu düşük olması durumun oldukça zor koşullarda kredi kullanabilmektedir. Bu durumun bilincinde olanlar kısa zamanlı sigorta girişi olan kişilere kredi veren bankaları araştırarak hareket etmek istemektedirler. Böyle bir çalışma yaparak vakit kazanmakla birlikte gereksiz kredi başvuru yapmanın zararları da ortadan kaldırılmış olacaktır. Özellikle dikkat edilmesi gereken başvuru sayıları tamamen kredi notunu eksi yönde etkilemektedir.

3 Ay Sigortası Olanlar Hangi Bankalardan Kredi Çekebilirler?

3 ay sigortası olanları kredi çekmek için bilmesi gerekenleri öğrenmesi başvuru yapmadan önce hayati önem taşımaktadır. Böyle sunula hizmetlerden ne ölçüde faydalanabileceği hakkında fikir sahibi olunmuş olurken yapılacak işlemlerin olumlu ya da olumsuz olacağını belirlemiş olacaktır. Öncelikle ülkemizdeki her banka kısa süreli sigortası olanlara kredi vermemektedir. Bu bankaların isimlerini öğrenmeden harekete geçmek yanlış olacaktır. Çünkü sağlanacak olan kredi koşulları eskiye oranla oldukça farklı şartlara dayatıldı. Belli kriterlere uyulsa da birçoğu hakkında sorunlar yaşanmaktadır. Talep edilen şartları yerine getirilmeden kredi çekilmesi artık tarihe karışmış durumda. Banka müdürleri dahil direk olarak işleme onay vermek için sigorta süreleri ve kredi puanlama tablosundaki nota bakmaktadır. Ancak ismini görmüş olduğunuz kuruluşlardan daha rahat kredi kullanabilirsiniz.

  • Akbank
  • Ziraat Bankası
  • QNB Finansbank
  • İNG Bank

Görmüş olduğunuz bankalar diğer seçenekler oranla daha kolay koşullarla işlem yapmaktadır.

3AySigortalilarNeKadarKrediCekebilir

Kredi Notunun Yüksek Olması Sigorta Süresini Önemini Ortadan Kaldırır mı?

Kredi notunun yüksek olmasının sağladığı avantajlar birçok problemi ortadan kaldıracaktır. Çünkü bankaların bu şartları sunmasındaki asıl amaç kendilerini güvence altına almalarıdır. Notunuz uygun seviye de bulunursa kredi talebiniz hızlı şekilde onay alacaktır. Ancak yine de en az 2 sigortalı olmak daha fazla getiri sağlayacaktır. Genel olarak kredi notunun yüksek olması da resmi olarak sosyal güvence altında olmaktan geçmektedir.

Kredi Notunun Yükselmesi İçi Neler Yapabilirim?

Kredi notunun yüksek olması için yapılacakların başında direk olarak kredi kartı kullanımı gelecektir. Bununla beraber herhangi bir resmi borcunuzu aksatmamaya özen göstermeniz gerekecektir. Kredi çekmeden önce yapılması gerekenleri yerine getirmeniz tamamen sizin lehinize olacaktır. Kredi kartı ekstrelerini bir gün bile aksatmanız puan kaybına yol açacaktır.

Ancak düzenli olarak ödenen her borçlanma otomatik olarak puanının yukarı çekilmesine neden olacaktır. Kredi notu güncelleme tarihi 30 veya 45 gün olarak bilinmektedir. Bu süreler içinde nakit avans çekilmesi bile eksi not alınmasına neden olacaktır. 3 aylık sigortası olanlara kredi veren bankalar dahil tüm kurumlar için bu çalışmalar pozitif karşılanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.